Bejelentkezés

x
Search & Filters

Gary Rossington (Lynyrd Skynyrd) emléke Albert Kingről



A Lynyrd Skynyrd gitárosa, Gary Rossington boldogan gondol vissza, milyen volt egyik példaképével, a bluesman Albert Kinggel dolgozni. „Rendkívül karakteres volt,” mondta Rossington. „Emlékszem, egyszer késésben volt egy koncertről, és beállított egy Cadillac-kel. Kiszállt, felkapta a gitárját, felsétált a színpadra, bedugta a kábelt – egy komplett zenekar segítette – és elkezdett játszani, mintha mi sem történt volna. A koncert közben elszakított egy húrt, és ott helyben, a szám közepén kicserélte. Csak kihúzott egy E-húrt a zsebéből, és miközben énekelt gyorsan felrakta – egy árva hangot sem vétett el. Mindig is elkápráztatott a zenéjével, de mikor láttam, hogy milyen a színpadon – micsoda fickó!”

Albert King - Born Under A Bad Sign: