Bejelentkezés

x
Search & Filters

Nightwish - Az Imaginaerum című film finn premiere novemberben



A várva várt Nightwish film, az ”Imaginaerum” – amely a zenekar azonos című albumán alapszik – premiere Finnországban november 23-án lesz.

 

Holopainen a következőket mondta a filmről: „Lényegében egy idős férfiról szól, aki régen zeneszerző volt, de most már nagyon beteg; a halálos ágyán fekszik egy kórházban, és álmaiban éli át újra az életét – ez az alap sztori. Dicsőíti mind az életet, annak szépségét, a fantáziát, mind pedig a nehézségeket és rossz dolgokat, amikkel meg kell birkóznunk.”

 

 „A történetet a rendező alkotta; nekem csak tizenkét ötletem volt, tizenkét vízióm. E víziók köré ő megírta a sztorit és a forgatókönyvet, és ezekből csak egyet kellett kihagynunk (a ’Ghost River’-es részt) pénzügyi okokból.”

 

Mikor arról kérdezték, az együttesből szerepelnek-e egyáltalán a filmben, Tuomas így felelt: „Egy kicsit. Két jelenetben vagyunk láthatóak, a háttérben zenélünk mint egy zenekar. Nagyon világossá tettük a rendezőnek, hogy nem szeretnénk szerepelni a filmben, mert hihető történetet akarunk belőle kihozni, és nekünk fogalmunk sincs, hogyan kell színészkedni. Nem vagyunk színészek, és ha egy-két sort el kéne játszanunk, az teljesen komolytalannak tűnne. Viszont a rendező ragaszkodott, hogy benne legyünk valahogy, hiszen mégiscsak a mi elménk szülöttje. Végül is úgy jutottunk kompromisszumra, hogy zenekarként játszunk benne.”