Deftones: "tudatosan próbáltuk elkerülni, hogy összemossanak bennünket a nu metallal"
Augusztus végén egy Private Music című új albumot adott ki a Deftones, melynek kapcsán a banda frontembere, Chino Moreno a Metal Hammer-nek adott interjút, amelyben elmondta, hogy már a 2000-es évek elején is küzdöttek az ellen, hogy a nu metalhoz sorolják őket és manapság is igyekeznek elkerülni, hogy egy kalap alá vegyék a zenekart a műfaj reneszánszával.
"A szerelem, a romantika és a vágyakozás természetes részei az életünknek és nem hiszem, hogy csak azért eltűnnének, mert megöregszünk. Legalábbis én nagyon remélem, hogy idősebb koromban is lesznek vágyaim. Én mindig is szerettem az olyan zenéket, amik ezekről a témákról szólnak. Sokszor elmondtam már, hogy imádom a Depeche Mode munkásságát és az ő dalaik is gyakran foglalkoznak ilyesmikkel.
Elég fura ez az egész, mert tudatosan próbáltuk elkerülni, hogy összemossanak minket a nu metallal, amikor virágzott a műfaj, később pedig már az ellen kellett tennünk, hogy a nu metal-reneszánsz részeként hivatkozzanak ránk. Persze néha ez mégis megtörténik, annak ellenére, hogy mindig is olyan zenei döntéseket hoztunk, amelyek alapján nem lehet csak úgy beskatulyázni minket ebbe a közegbe."

A Deftones 2025. augusztus 22-én megjelent, 'Private Music' című új albuma itt meghallgatható:
Fotó: Josh Brasted/FilmMagic, Getty Images (Chino Moreno)


