Bejelentkezés

x
Search & Filters

Egykori énekesével lép fel Budapesten a Voivod



Eric Forrest, művésznevén E-Force veszi át Denis "Snake" Bélanger helyét a Voivod nyári európai turnéján, miután az énekesnek sürgős családi okok miatt vissza kellett lépnie a fellépésektől. A kanadai legenda július 14-én az Analog Music Hallban is színpadra lép, így a budapesti közönség egy különleges felállásban láthatja a zenekart.
 
Snake nemrég olyan hírt kapott, amely miatt a rajongók segítségét is kérte felesége gyógykezeléséhez (bővebben itt), ezért a Voivod számára nem volt kérdés, hogy a család az első. A zenekar eredetileg azt fontolgatta, hogy lemondja a július 10. és augusztus 16. közötti európai turnét, végül azonban maga Snake vetette fel, hogy meg kellene kérdezni Eric Forrestet, vállalná-e a beugrást.
 
E-Force 1994 és 2000 között volt a Voivod énekese és basszusgitárosa, a zenekar legendás triófelállásának időszakában, így a nyári koncerteken ebből a korszakból is felcsendülnek majd dalok. A zenész jelenleg is aktívan koncertezik saját projektjével, és bár az elmúlt években komoly egészségügyi kihívásokkal – köztük egy 2024-ben diagnosztizált, harmadik stádiumú prosztatarákkal – kellett megküzdenie, állapota lehetővé teszi, hogy csatlakozzon a turnéhoz.
 
Eric Forrest elmondta, hogy óriási megtiszteltetésnek érzi a felkérést. Nagyon izgatott, hogy ezen a nyáron ő tarthatja életben a Voivod örökségét, és alig várja, hogy ismét találkozzon a zenekar rajongóival. Bár korábban sosem gondolta volna, hogy egyszer újra ebben a szerepben tér vissza, örömmel vállalta a feladatot.
 
Rocky, Chewy és Away már összeállították a koncertprogramot, és alig várják, hogy ismét E-Force-szal állhassanak színpadra, miközben gondolatban Snake-kel és családjával lesznek. A show tehát folytatódik, a Voivod – saját szavaikkal élve – tovább tágítja a Cosmic Voivod univerzumát.
 
 
A budapesti koncertre jegyek kaphatók a www.livenation.hu és a www.funcode.hu oldalakon. Facebook-esemény itt.
 
 
Fotó: Francesco Terranova