Bejelentkezés

x
Search & Filters

Ilyen volt az Iron Maiden dokumentumfilm világpremierje (videó)



Május 5-én a londoni Leicester Square-en tartották az Iron Maiden: Burning Ambition című dokumentumfilm világpremierjét, amelyen a banda 2024 végén visszavonult dobosa, Nicko McBrain és az egykori frontember, Blaze Bayley is részt vett.
 
A banda frontembere, Bruce Dickinson nemrég így nyilatkozott a projektről: "amikor megtudtuk, hogy dokumentumfilm készül rólunk, rögtön leszögeztük, hogy a szerkesztésbe és a vágásba nem szeretnénk belefolyni. Jobb, ha külsős szemmel látja valaki, hogy pontosan mitől is lesz kerek a történet. Nyilván lehetett volna akár 10 órás is ez a film, de akkor mindenki elvesztette volna az életkedvét! laugh Biztos lesznek olyan rajongók, akik megjegyezik majd, hogy kimaradt belőle ez vagy az, és igazuk is lesz, de azoknak, akik csak most ismerkednek a bandával, ez egy nagyszerű kiindulási pont lehet. Ezért is döntöttünk úgy, hogy nem szólunk bele a háttérmunkába és nem állítjuk meg ötpercenként a felvételt azért, hogy akadékoskodjunk vagy változtassunk valamin. Lehet, hogy nem lett tökéletes, de szerintem jól sikerült és én semmit sem változtatnék rajta."
 
 
Az Iron Maiden: Burning Ambition dokumentumfilm magyarországi bemutatója május 14-én lesz.