Bejelentkezés

x
Search & Filters

Megjelent a The Void 'Fragments of Deceit 2. EP'-je egy új klip kíséretében



A már 2006 óta működő szegedi The Void egy újabb anyaggal jött ki, amelyhez egy videó is érkezett. A legújabb, 3-számos EP egy konceptalbum második epizódja, mely után hamarosan egy újabb, szintén 3 dalos anyag érkezik, lezárva ezzel a nagylemezt.
 
A Fragments of Deceit c. album 3 részre felosztva jelenik meg, melyek mind egy-egy olyan érzelmet járnak körül, melyeket kihasználva tömegeket lehet megtéveszteni. Az első EP a félelemmel, míg a második a haraggal foglalkozik, ezért is kapta az 'Anger' alcímet nevet az anyag. A The Void legújabb anyaga egy erőteljesen társadalomkritikus és filozofikus alkotás. Az album központi témái az információs túlterhelés, a manipuláció, az ismétlődő hibák, és a modern társadalom szellemi hanyatlása.
 
 
A dalok témáit tekintve egy nem túl rózsás világképet festenek le, de menjünk sorban, hogy  szövegek alapján melyik dal miről is szól:
 
A "The Eye of Blight" egy elég komor képet fest egy olyan világról, ahol az emberek az irányítás eszközeivé és ismétlődő hibáik rabjaivá válnak. A „Szem” mindent látó entitásként jelenik meg, amely a tudás, a megfigyelés és ellenőrzés szimbóluma, miközben romlást terjeszt. A dalszöveg az élet körforgásáról és a társadalmi manipulációról szól, ahol a múltból tanulás helyett újra és újra ugyanazokat a hibákat követjük el, mintha csapdába estünk volna."
 
A "Mindfog" c. nóta szövege az információs túlterhelés és az emberek manipulációjának témáját dolgozza fel. A "data machine" (adatgép) által közvetített információk elárasztják az elménket, megvakítanak minket, és eltompítják a valóságérzékünket. Az emberek könnyen irányíthatóvá válnak, bármiben hisznek, amit látnak, míg a kétségek, a kritikus gondolkodás árulásnak számítanak. Az „elmeköd” (mindfog) a harag és a kétségbeesés forrása, ami az érzékeket elnyomja, és az emberi tudatot szépen lassan megőrjíti.
 
A "Burning Books", melyhez most jött ki az EP első videóklipje, az elnyomott véleményekről és a modern társadalom szellemi hanyatlásáról szól. A „könyvek égetése” metafora a tudás, történelem és szabad gondolkodás elpusztítására utal, miközben a tömegek önző hazugságokat kiáltanak. A dal a folyamatos kulturális és erkölcsi hanyatlást, valamint a polarizációt festi le, ahol minden szó ellenséges fegyverként jelenik meg. A történelemből való tanulás helyett az emberi lélek „körkörös sebeit” hangsúlyozza, amelyek sosem gyógyulnak be.
 
 
Ezek alapján sejthető, hogy nem egy délutáni matiné a 3 nóta meghallgatása, de akinek közel áll a szívéhez a Fear Factory, és/vagy a Scar Symmetry munkássága, azoknak bátran ajánljuk!
 

 
Az EP meghallgatható a Spotify-on is.
 
A The Void elérhetőségei: Honlap, Facebook, YouTubeInstagram