Nem ritkaságokra, hanem himnuszokra épül a Twisted Sister jubileumi turnéja
A Twisted Sister alapító gitárosa, Jay Jay French a zenekar idei visszatérő, 50 éves jubileumi turnéjáról beszélt, amellyel kapcsolatban elmondta, hogy nem igazán várhatók meglepetések a setlistet illetően.
"Általában 14-15 koncertet adtunk és valószínűleg most is valami hasonló lesz a helyzet. Az biztos, hogy nem fogunk a végtelenségig turnézni. Nekem eleve nem is voltak ilyen szándékaim. A többiek beszéltek rá. Én úgy tekintek erre, mint egy tiszteletkörre a nagydíj végén, amivel azt ünnepeljük, hogy 1976 februárja óta, vagyis éppen 50 éve harcolunk vállvetve Dee-vel és Eddie-vel. Sokan nincsenek is tisztában azzal, hogy mindig is mi hárman alkottuk a zenekar magját. Vagy tíz különböző basszusgitárossal és dobossal játszottunk... Lehet, hogy ez nem annyira közismert tény, de a lényeg, hogy mi tudjuk.
A turné a Twisted Forever, Forever Twisted címet kapta, bár én csak Sex, Prescription Drugs And Rock And Roll-nak (Szex, vényköteles gyógyszerek és rock and roll) hívom. A szerződésünk alapján 60-75 percet fogunk játszani, ami egyúttal azt is jelenti, hogy ugyanazzal a dilemmával küzdünk, mint minden más 50 éves zenekar, amelynek kismillió albuma van. Azt a 17 dalt játsszuk el, amit mindenki hallani akar, vagy cseréljünk le egyet-kettőt valami ritkaságra?
Én úgy gondolom, hogy ha ez az egész tényleg a rajongókról szól, akkor pontosan azt kell megadnunk nekik, amire vágynak. Ha megkérdeznénk tőlük, hogy mit cseréljünk le abból a 17 nótából, mindenki azt felelné, hogy semmit. Maradjon ki a Destroyer, a You Can't Stop Rock 'N' Roll, a Tear It Loose vagy a The Kids Are Back? Nem valószínű, hogy jól sülne el, ha bármelyiket is kihagynánk. Ettől függetlenül a próbákon előveszünk pár olyan dalt, amit ritkán játszottunk élőben, és megnézzük, hogy szólnak, aztán majd meglátjuk, mi lesz belőle."

Jay Jay French


