Bejelentkezés

x
Search & Filters

Behemoth: Nergal megnyerte a "Szűz Mária-pert"



A Behemoth frontemberét, Nergal-t még év elején perelték be arra hivatkozva, hogy megsértette egyesek vallási meggyőződését, amikor egy olyan képet posztolt, amelyen az látható, hogy rálép egy Szűz Máriát ábrázoló festményre (részletek itt). A zenészre először 18500 zloty-s (1,4 millió forint) bírságot szabtak ki, most azonban fordulat történt és Nergal megnyerte az ügyet, amit ezzel együtt le is zártak.
 
"A bíró kijelentette, hogy az említett kép kizárólag a saját közösségi felületeimen jelent meg, amelyeken szerepel az a figyelmeztetés, hogy a profilom sértheti egyesek vallási vagy egyéb meggyőződését, így akinek ez problémát okoz, ne kövessen. Az ügyet lezárták. A bíróság egyértelmű és határozott ítéletet hozott, úgyhogy szépen dolgozza fel ezt mindenki! Úgy tűnik, mégis csak civilizált és demokratikus országban élünk... egyelőre. A józan ész most legyőzte a fundamentalista propagandát, ami egy fontos lépés afelé, hogy Lengyelország világi állam maradjon. Tudom, hogy ez falra hányt borsó, de azért üzenem az utálóimnak, hogy ne fáradjanak a 'bezzeg, ha a Koránnal csináltad volna ugyanezt' típusú kommentjeik megírásával, mert nagyon lejárt lemez már. A továbbiakban is lesznek megosztó posztjaim, mert élvezem, hogy a kedves követőim fele örül a megnyert csatáimnak, a másik fele pedig azt kívánja, hogy bárcsak keresztre feszítenének."