Bejelentkezés

x
Search & Filters

Egy szórakoztató, a Thirty Seconds To Mars teljes diszkográfiáját bemutató koncertet kaptunk az MVM Dome-ban



Thirty Seconds To Mars, Jagwar Twin - 2024.05.16., MVM Dome
 
Bár az előfordul, hogy egy színésznek van zenei vénája – vagy éppen fordítva – az viszont már jóval ritkább, hogy valaki mindkét területen egyformán sikeres és népszerű legyen. Jared Leto ennek a szűk körnek a tagja, az Oscar-díjas színész ugyanis énekesként is hódít bátyjával, Shannon-nel közös zenekarával, a Thirty Seconds To Mars-szal, amellyel május 16-án ismét Budapesten lépett fel.
 
A turné különleges vendége Jagwar Twin, akit csupán a neve alapján hirtelen én sem tudtam hova tenni, pedig a Brandon Roy Wronski néven született 35 éves énekes egyik dalát szinte el sem lehetett kerülni a közelmúltban: a Bad Feeling (Oompa Loompa) YouTube- és TikTok videók ezreiben volt hallható az elmúlt hónapokban, ami nagyban köszönhető a Wonka című filmnek is, annak ellenére, hogy hivatalosan nincs kapcsolat a kettő között, illetve ha még egy kicsit tovább kutakodunk az emlékeinkben, a 3-4 évvel ezelőtti Happy Face is beugorhat tőle. Dallamos, fülbemászó pop-rockról és egy szimpatikus, megnyerő frontemberről van szó, ez pedig nyerő kombinációnak bizonyul: bár nem ő és zenekara voltak a főszereplők, megállták a helyüket és megalapozták a jó hangulatot.
 
 
Nem alaptalanul merül fel az a kritika a Thirty Seconds To Mars-szal szemben, hogy az évek során egyre jobban eltávolodtak a kezdeti rockos gyökereiktől, ez a folyamat pedig a tavaly szeptemberben megjelent It's the End of the World but It's a Beautiful Day-re egyenesen odáig „fajult”, hogy a végeredmény egy elektronikus hatásokkal megtűzdelt popalbum lett. Lemezen talán még nincs is akkora gond ezzel, élőben viszont kevésbé működik, ezért bizonyára nem véletlen, hogy a setlist elsősorban az A Beautiful Lie és a This Is War albumokra épül, vélhetően többek örömére és jóval kevesebbek bánatára, ugyanakkor az is igaz, hogy Jared Leto van annyira magával ragadó egyéniség, hogy gyakorlatilag bármit el tudna adni a színpadon (is).
 
 
Leto karizmájáról már az első percekben meggyőződhettünk, amikor az énekes – aki a ruházatot tekintve leginkább egy turkáló kínálatából felöltözött Jézusra emlékeztetett – néhány szóval és mozdulattal elérte, hogy a tenyeréből egyen a közönség. A frontemberről egyébként is köztudott, hogy valóban fontosak neki a rajongói: egy koncertet megállított, amikor észrevette, hogy valaki rosszul lett, az aktuális Európa-turné első helyszínén, Krakkóban pedig egy rögtönzött utcai zenéléssel örvendeztette meg a helyieket a város főterén, arról nem is beszélve, hogy a Rescue Me és a Closer To The Edge közben néhány rajongó is felmehet a színpadra minden állomáson. Egy szó, mint száz, ha van nagybetűs fanservice-élmény, akkor ez az.
 
 
A Leto-testvérek összeszokottságához nyilván kétség sem férhet, de méltó társuk Stevie Aiello is, aki immár 11 éve gitározik, basszusgitározik, billentyűzik és vokálozik Jared és Shannon mellett. Az ő produkciójuk mellett a látványra sem lehetett panasz: a fények és a LED-fal mellett bőven használtak pirotechnikát is, ami persze szintén a rockosabb hangzású daloknak áll jobban, ugyanakkor el kell ismerni, hogy a legutóbbi albumról elővezetett Stuck is jól működött és simán belefért, hogy arra a pár percre szinte diszkóvá alakuljon át az MVM Dome küzdőtere. Hasonlóan hatásos volt a koncert közepére időzített rövid akusztikus blokk, de a két igazi csúcspontot az A Beautiful Lie és a The Kill hozta el, amelyek közel húsz év távlatából is a zenekar munkásságának legjobb momentumai közé tartoznak.
 
Shannon Leto
 
A netes fórumokat böngészgetve több régi rajongó is megjegyezte, hogy annak idején látványosabbak, energikusabbak és mindenekelőtt spontánabbak voltak a zenekar koncertjei, ugyanakkor azt is hozzátették, hogy ennek ellenére igenis érdemes őket megnézni 2024-ben is, főleg azoknak, akik korábban még nem látták a bandát. Mivel én ebbe a csoportba tartozom, nem tudom megítélni, hogy valóban történt-e „hanyatlás” az évek során, az viszont biztos, hogy egy szórakoztató, a Thirty Secconds To Mars teljes diszkográfiáját bemutató koncertet kaptunk meggyőző színpadi produkciókkal és kellően ütős körítéssel bő 100 percben.
 
A koncerten elhangzott dalok:
 
01. Up In The Air
02. Kings And Queens
03. Walk On Water
04. Rescue Me
05. Seasons
06. Hail To The Victo
07. Hurricane
08. This Is War
09. Was It A Dream?
10. From Yesterday
11. Capricorn (A Brand New Name)
12. Stay
13. Night Of The Hunter
14. City Of Angels
15. A Beautiful Lie
16. Attack
 
Ráadás:
 
17. Stuck
18. The Kill (Bury Me)
19. Closer To The Edge
 
 
Tóth Mátyás
 
Fotók: Máté Éva