Bejelentkezés

x
Search & Filters

A Corrosion Of Conformity feldolgozta a Free egyik klasszikus dalát



Augusztusban érkezett a hír, hogy a Corrosion Of Conformity befejezte új dupla albumának munkálatait, a banda pedig most egy különleges videót osztott meg, amit a stúdiózás során rögzítettek, amikor egy spontán ötlet után elkészítették a Free 1970-es klasszikusa, a Fire And Water feldolgozását.
 
A háttérsztorit a zenekar énekes-gitárosa, Pepper Keenan osztotta meg a rajongókkal: "az új lemezünk (bővebben itt) felvételei alatt kialakítottak nekünk egy tök jó kis teret a stúdió nagytermében, ahol mindent bemikrofonoztak, valamint volt egy keverőpult is és itt hallgattuk a kedvenc albumainkat a szünetekben. Az egyik ilyen alkalommal pont egy Free korong akadt a kezembe és elindult a Fire And Water, mire a dobosunk, Stanton Moore rögtön felkapta a fejét és megkérdezte, hogy 'hát ez meg micsoda?' Teljesen ledöbbentünk, hogy még sosem hallotta, de azonnal bedobta, hogy fel kellene dolgoznunk. Az első reakciónk az volt, hogy a Free munkássága szent és sérthetetlen, nem érdemes baszakodni vele, ugyanakkor minél többet agyaltunk rajta, annál csábítóbbnak tűnt.
 
Stanton persze szokás szerint varázsolt a dobok mögött, én viszont rögtön kijelentettem, hogy biztos nem fogom tudni úgy elénekelni, ahogy Paul Rodgers, hiszen ő a király. Erre valaki bekiabálta, hogy akkor egyszerűen csak énekeljem a saját stílusomban és végül pontosan ezt is tettem. Nagyon élveztük ezt a kis projektet, ami igazából csak egy kis levezetés volt a lemezfelvétel közben, úgyhogy ti se vegyétek véresen komolyan, de azért remélem, hogy szeretni fogjátok!"