Hétvégén 1956-ra emlékezik a Beatrice, a Romantikus Erőszak és a Hungarica
Az 1956-os szabadságharcra emlékezik a Beatrice, a Romantikus Erőszak, a Hungarica és az Overload október 25-én Miskolcon az Ady Endre Művelődési Házban, október 25-én Debrecenben a RoncsBárban.
1956. október 23-án a debreceni egyetemisták az országban elsőként vonultak az utcára, bontották ki a szabadság zászlaját, és a délutáni órákban csatlakozott a fiatalokhoz a város lakossága. Azon a napon, először az országban Debrecenben lőttek a békés tüntetőkre a diktatórikus hatalom védelmében, itt a Kossuth utcán folyt először vér a forradalomban a szabadságért. A lakosság általános politikai sztrájkkal válaszolt a kommunisták drasztikus lépésére és térdre kényszerítette a diktatórikus hatalom helyi vezetőit. Október 26-án Debrecenben győzött a forradalom, a polgárok választott képviselőiből álló új közhatalmi szervezet irányította a város életét.
57 évvel később, 2013. Október 26-án, 19 órai kezdettel Debrecenben koncertezik a Beatrice, a Hungarica és a Romantikus Erőszak, valamint az Overload együttesek. 70 év tiszta magyar rock. A fellépők összesen 70 évet nyomtak le a magyar rock rögös útján. A nemzeti rock ikonjai közé számító Romantikus Erőszak és Hungarica mellett főzenekarként a Beatrice-ét láthatjuk és hallhatjuk.
Az este főzenekara a Beatrice, de ott lesz a Moby Dick-ből ismert Mentes Norbert által vezetett, immár öt albumos Hungarica, aki több dolog mellett arról is elhíresült, hogy minőségi videoklippekkel támasztja alá zenei produkcióját. A közel két évtizede rendületlenül a haza szolgálatában muzsikáló Romantikus Erőszak-ot hazafias rock dalaik energikus előadásmódja és a magyar duda táncba hívó dallamai tették ismertté az egész Kárpát-medencében. Az este nyitóbandája az immár 10 éves Overload együttes akik, power metálban utaznak.
Belépő: elővételben 2.500 Ft
A koncert napján 2.900 Ft
Az első Hungarica felvétel 2006-ban Nagy Feróval 1956-os Szabadságharc 50. évfordulójára készült.
Hungarica - Emlékezz (Nagy Feró)




